Technical Sessions
Presenter: A.V. Reyes
Multiplex Gym (DND)
Sunday October 21st
16:30 to 19:00
Presenter: H. Falck
Theatre 1
Tuesday November 20th
08:40 to 08:59
Presenter: M.A. Cliffe-Phillips
Theatre 3
Tuesday November 20th
08:40 to 08:59
Presenter: M. Senkow
Theatre 1
Tuesday November 20th
09:00 to 09:19
Presenter: R Fequet
Theatre 3
Tuesday November 20th
09:00 to 09:19
Presenter: M. English
Theatre 2
Tuesday November 20th
09:00 to 09:19
Presenter: J. Donihee
Theatre 3
Tuesday November 20th
09:20 to 09:39
Presenter: C.B. Miller (student abstract)
Theatre 2
Tuesday November 20th
09:20 to 09:39
Presenter: B.H. Gruber (student abstract)
Theatre 1
Tuesday November 20th
09:20 to 09:39
Presenter: B. Elliott
Theatre 1
Tuesday November 20th
09:40 to 09:59
Presenter: H.E. Jamieson
Theatre 2
Tuesday November 20th
09:40 to 09:59
Presenter: T. Kruger
Theatre 3
Tuesday November 20th
09:40 to 09:59
Presenter: Z. Nevitt
Theatre 3
Tuesday November 20th
10:00 to 10:19
Presenter: J.M. Galloway
Theatre 2
Tuesday November 20th
10:00 to 10:19
Presenter: M. MacMorran
Theatre 1
Tuesday November 20th
10:00 to 10:19
Presenter: C.E. Schuh
Theatre 2
Tuesday November 20th
10:40 to 10:59
Presenter: S. Creighton
Theatre 1
Tuesday November 20th
10:40 to 10:59
Presenter: K.J. Nokleby
Theatre 3
Tuesday November 20th
10:40 to 10:59
Presenter: K. Brenton
Theatre 3
Tuesday November 20th
11:00 to 11:19
Presenter: M.J. Palmer (student abstract)
Theatre 2
Tuesday November 20th
11:00 to 11:19
Presenter: H. Ugalde
Theatre 1
Tuesday November 20th
11:00 to 11:19
Presenter: D.M. Connelly
Theatre 3
Tuesday November 20th
11:20 to 11:39
Presenter: J. Chetelat
Theatre 2
Tuesday November 20th
11:20 to 11:39
Presenter: A.P. Wickham (student abstract)
Theatre 1
Tuesday November 20th
11:20 to 11:39
Presenter: B.P. Iulianella Phillips (student abstract)
Theatre 1
Tuesday November 20th
11:40 to 11:59
Presenter: B. Sivarajah (student abstract)
Theatre 2
Tuesday November 20th
11:40 to 11:59
Presenter: J.A. Viscek (student abstract)
Theatre 2
Tuesday November 20th
14:40 to 14:59
Presenter: G. Lafferty
Theatre 3
Tuesday November 20th
14:40 to 14:59
Presenter: D.A. Sacco
Theatre 1
Tuesday November 20th
14:40 to 14:59
Presenter: M. Ross
Theatre 1
Tuesday November 20th
15:00 to 15:19
Presenter: J.C. Vermaire
Theatre 2
Tuesday November 20th
15:00 to 15:19
Presenter: K. Gustavson
Theatre 3
Tuesday November 20th
15:00 to 15:19
Presenter: P.X. Normandeau
Theatre 1
Tuesday November 20th
15:20 to 15:39
Presenter: C. Lee
Theatre 3
Tuesday November 20th
15:20 to 15:39
Presenter: J.V. Telford (student abstract)
Theatre 2
Tuesday November 20th
15:20 to 15:39
Presenter: L.A. Clinton
Theatre 3
Tuesday November 20th
15:40 to 15:59
Presenter: M.E. Regier (student abstract)
Theatre 1
Tuesday November 20th
15:40 to 15:59
Presenter: T.K.P. Knapton-Pain
Theatre 2
Tuesday November 20th
15:40 to 15:59
Presenter: T. Testart
Theatre 2
Tuesday November 20th
16:00 to 16:19
Presenter: D.M. Connelly
Theatre 3
Tuesday November 20th
16:00 to 16:19
Presenter: R.A. Stirling (student abstract)
Theatre 1
Tuesday November 20th
16:00 to 16:19
Presenter: J.E. Campbell
Theatre 1
Tuesday November 20th
16:20 to 16:39
Presenter: T. Steinwand
Theatre 2
Tuesday November 20th
16:20 to 16:39
Presenter: J. Blain
Theatre 3
Tuesday November 20th
16:20 to 16:39
Presenter: T. Kashyap
Theatre 2
Wednesday November 21st
08:20 to 08:39
Presenter: U. Naeher
Theatre 2
Wednesday November 21st
08:40 to 08:59
Presenter: J.W.F. Ketchum
Theatre 1
Wednesday November 21st
08:40 to 08:59
Presenter: R Schryer
Theatre 2
Wednesday November 21st
09:00 to 09:19
Presenter: L.A. Azzolini
Theatre 3
Wednesday November 21st
09:00 to 09:19
Presenter: L.J. Ham
Theatre 1
Wednesday November 21st
09:00 to 09:19